בנייה קלה – הרבה פנים לה

למרות ששיטה זו קיימת כבר למעלה מ 40 שנים, רק בשנים האחרונות השימוש בטכניקת בנייה זו גדל בצורה משמעותית. בנייה קלה משרתת אותנו לצרכים רבים, ביניהם צרכים למגזר העסקי ולמגזר הפרטי כאחד.

גלריית תמונות תוספת קומה מבנייה קלה

מהי בנייה קלה

בנייה קלה משמעותה, בנייה בחומרים קלים תוך תכנון דומה, אשר מוקצב ל עד 50 קולגרמים למטר רבוע. תכנון כזה מאפשר הקמת מבנים מסוגים רבים ולייעודים שונים, בצורה יחסית זולה, בתוך זמן קצר, כזו שמאפשרת אטימות במידה טובה ובעלת גימור איכותי.

חברתנו מבצעת פרוייקטים של בנייה קלה בכל רחבי הארץ בכלל, ובאיזור ראשון לציון בפרט. לצוות שלנו ניסיון רב בכל הנוגע לבנייה מסוג זה, תוך שילוב מגוון רחב של חומרים שונים. נשמח לעמוד לשירותכם וביחד איתכם לתכנן ולהוציא לפועל את הפרוייקט הבא שלכם.

החיים מעבר לקשת – המדריך שלם לבנייה קלה בעידן החדש

כשמדברים על קדמה ועל העידן החדש, מדברים על בנייה קלה למגורים המבוססת על עידן אינסטנט המהיר. הכול קורה כאן ועכשיו ואם פעם בנייה למגורים הייתה משהו מפרך ומורכב שהרי היום זה הפך קל יותר בזכות בנייה חסכונית שמבוצעת תחת בקרה מלאה ומחמירה ומאפשרת למגורים שלכם להפוך בטוחים ומושלמים גם ללא הבנייה המסורתית והמורכבת.

רוצים לצאת מהקופסה והקונבנציונליות הישנה והמפרכת? במאמר שלפניכם נספק את כל המידע על אודות בנייה קלה למגורים, בנייה שלא מצריכה מכם אישורים ובעיקר לא מסבכת את הדברים והופכת כל בנייה למגורים לדבר הבא – אתם והעידן החדש שמזמין אתכם להגשים את כל הזדמנויות שלכם כאן ועכשיו.

בנייה קלה – הופכים את הדמיון למציאות

בנייה קלה למגורים ידועה באין ספור של יתרונות ולא רק בישראל אלא בכל העולם. כיום כולם יכולים להשיג את בית החלומות שלהם בזכות בנייה למגורים ברמה הכי גבוהה שיש. תוהים מדוע יותר ויותר אנשים בוחרים בבנייה קלה על פני תוכניות בנייה אחרות? אחת הסיבות קשורה לעלות, נראה שמזה הכול מתחיל ולכן בואו נדבר על המחיר, כמה זה באמת עולה? ביחס לבנייה קונבנציונלית בנייה קלה למגורים עולה הרבה פחות וזה לא רק משום שהחומרים זולים אלא משום שזמן העבודה גם הוא מתגמד ביחס לבנייה הרגילה שכולנו מכירים.

כמו כן, כשמסתכלים על כל הצעת המחיר הפועלים שמשתתפים בבנייה זו לא נדרשים לפנות פסולת או להתעסק עם פינוי לאתרי אשפה ואם כבר יש פסולת היא תמיד באה בכמות קטנה יותר. כאמור, בנייה למגורים מהסוג הקל כשמה כן היא, קלה יותר, נוחה יותר וזמנה קצר יותר ומשם לרוב נגזרת גם הצעת המחיר האטרקטיבית שכולם מחפשים וצריכים.

מה ההבדל בין בנייה רגילה לבנייה קלה?

כאמור, כאשר מדברים על בנייה קלה למגורים, מדברים על בנייה למגורים עם מקסימום תוצאה ומינימום לכלוך. אם בבנייה רגילה מעורבים כמויות גדולות של לכלוך, אבק ואפילו כלי עבודה כבדים, שהרי כאן הבנייה הקלה מאפשרת עבודה נקייה יותר, נטולת זיהום אוויר והכי חשוב בנייה ידידותית על כל המשתמע מכך לפועלים, לבית ולסביבה עצמה.

גם בשלב הזה חשוב לומר שהמחיר יהיה קטן יותר נוכח מזעור כמות העבודה, הפועלים, זמן העבודה ובסופו של דבר פינוי האשפה.

פרמטר נוסף שחשוב לדבר עליו בעת בנייה קלה למגורים הוא עניין האטימות, אם פעם נהוג היה לחשוב כי רק בנייה קונבנציונלית ייעודית יכולה לספק את האטימות הגבוהה ביותר הרי שהיום יותר ויותר אנשים מבינים את היתרון ומשתמשים בבנייה קלה ללא חשש ועם תוצאה של בידוד תרמי ואקוסטי ברמה הטובה ביותר.

כמו כן, חשוב לומר כי המבנה שמושג באמצעות בנייה קלה למגורים הוא עמיד ומתאים גם למצבים קשים כמו נזקי טבע ורעידות אדמה. כמו כן, אם מדברים על עניין הקוסמטיקה של המבנה אנשים שבוחרים בנייה למגורים מבוססי בנייה קלה יקבלו גימור מושלם ומדויק ולעיתים אף איכותי יותר מאשר בנייה מסורתית מבוססת בלוק ובטון.

האם יש חסרונות לבנייה קלה?

כמו בכל דבר, גם כשמדברים על בנייה קלה למגורים חשוב לבדוק את עניין החסרונות שמסתכמים אגב כמה מזערים בלבד. אז מאיפה זה מתחיל? אם אתם בוחרים בבנייה הקלה למגורים, קחו בחשבון שהתחזוקה השוטפת תעלה לכם קצת יותר מהרגיל אבל החדשות הטובות הן כי אם תשלבו בתוך המבנה אלמנטים נוספים כמו עץ או ברזל או אז זה ימזער בצורה משמעותית את עלויות התחזוקה והנה לכם חסרון שיכול בקלות להתפוגג ולהפוך את העסק הזה למשתלם ביותר.

באשר למרחב מוגן, יידרש מכם להוסיפו על פי התקנות וכאן הבנייה הקלה לא תספק לכם את התשובה שאתם צריכים והבית ידרוש בנייה נפרדת וליווי של גורמי מקצוע ותקנות בניית בטון. רוצים לתכנן שינוי במבנה הקל? כאן יידרש מכם למצוא נותני שירות שמבינים את התחום ויבצעו עבורכם את התיקונים כך ששום נזק ייגרם. תוהים האם זה נחשב חסרון? גם כאן אפשר לומר שאת התיקון בין שזו בנייה קונבנציונלית ובין שזו בנייה קלה תשאירו לבעל מקצוע מתאים.

חושבים שהחסרונות שמנינו כאן יכולים לגרוע מכם את השימוש? זהו שלא! כמו לא מעט חסרונות ששירותים כאלה ואחרים מציגים, גם כאן מדברים על משהו מאוד מינורי שמתגמד לעומת היתרונות שיש לבנייה הקלה להציע לכם לטווח הארוך.

בנייה קלה – על אילו חומרי גם מדובר ואיך בוחרים?

שיטת הבנייה הקלה תדבר על שלד ראשוני שמקורו בעץ או ברזל. אל שאותו השלד יחוברו פאנלים מכל מיני חומרים אותם אתם או בעלי המקצוע שתבחרו ייבחרו עבורכם. מובן שהחומרים לרוב ייבחרו בהתאם לאקלים, מיקום ועלויות שתרצו להשקיע. הפאנל המבודד הוא זה הפופולארי מבין כל חומרי הגלם לבניות קלות ומורכב משלוש שכבות של חומרים שמשני צידי השכבה פחים מגולוונים.

השוק הפתוח מביא כמה סוגים של פאנל והם נבחרים כפי שכבר הבנתם לא רק על פי עלות אלא גם על פי עוביים ויכולת הבידוד הנדרשת. יש חומרים הקשורים בפוליסטירן, יש צמר סלעים יש חומרים כמו הפוליאוריתן וכד’.

הקיר הרב שכבתי הוא גם דוגמה טובה אבל הוא יקר יותר מהפנל שהוזכר כאן. קיר רב שכבתי מורכב מכמה חומרים והוא כולל בתוכו קונסטרוקציה עם ערבוב פלדה בלב הקיר. כמו כן מכיל הקיר גבס וכן לוח שמתאים הן מבחוץ והן מבפנים.

רוצים ללכת על בלוק לבנייה? זה בדיוק כמו הבלוקים הישנים והטובים מבטון שאתם מכירים רק הפעם יש מולכם בלוק קל יותר ועם רמת בידוד חזקה וגבוהה יותר ממה שהכרתם.

איך מתחילים “לבנות קל”? שלבי בנייה קלה

הולכים על בנייה קלה? תחילה הדברים ייגשו לתכנון עצמו מולכם הלקוחות, לאחר שתחליטו מה אתם צריכים התוכנית תצא לפועל ולצדה ענייני החשמל, קונסטרוקציה, הרכב האינסטלציה וכל שאר הדברים הדורשים את התקנות על פי החוק. אחר כך מגיע שלב האישורים שלכם ואם הכול בסדר וזה לטעמכם אפשר להתקרב לחלום עצמו לשלב הבנייה עצמה.

מה ההבדל בין בנייה קלה לבנייה רגילה?

כפי שהבנתם, בסופו של דבר יש לא מעט שיטות בנייה קלה וכולן מתאימות את עצמן לצרכים שלכם ולדרכי השימוש, כל מה שנותר זה רק לבחור ולצאת לדרך חדשה. בעוד השיטה הישנה מבוססת הבטון מורכבת יותר ומצריכה אחריות גדולה יותר, קבלנים, מהנדסים ותקנים מחמירים, הרי שהפעילות סביב הבנייה הקלה והחומרים הקלים גמישה יותר, יעילה יותר ואם הוא מתבצעת בהתאמה אישית ועומדת בזמנים היא בהחלט יכולה לתת את המענה הטוב ביותר.

איפה ועם מי הכי קל ובטוח לבנות?

בסיכומו של דבר בנייה קלה היא הדרך הטובה ביותר לממש הצעה מיוחדת במיקום הטוב ביותר. כשיש לכם את כל החומרים ואת אנשי המקצוע הטובים אתם יכולים להיות שקטים כי כל תהליך הבנייה יתנהל על הצד הטוב ביותר ולצד כל תווי התקן הנדרשים להצלחת הפרויקט.

כמו כן, כאשר אתם בוחרים את הצוות המוביל והמנוסה אתם לא רק שמשיגים לוח זמנים נכון אלא חומרי גלם מדהימים והתוצאה? תכנון, שינוע, חיבור ושילוב כל הדברים לדבר הבא- בית מפואר במינימום חומרים ומינימום זמן ועלות.

white_logo

מעוניינים לקבל הצעת מחיר?

אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עוד היום לקבלת הצעת מחיר משתלמת במיוחד עבור השירות אותו אתם צריכים. ניתן לפנות אלינו בטלפון או דרך טופס צור קשר באתר שלנו, אנחנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת.

לפרטים ומידע נוסף חייגו אלינו: 050-8839433, או השאירו פרטיכם בטופס המצורף

5/5 (1 Review)